Zabieg
Na zaburzenia erekcji
Zaburzenia erekcji – Osocze bogatopłytkowe zastosowanie u mężczyzn
Zaburzenia erekcji to problem, z którym zmaga się wielu mężczyzn, chociaż niewielu chce o tym rozmawiać czy też się do niego przyznawać. W klinice Estebelle Pacjenci mogą skorzystać z konsultacji pozwalającej określić tak przyczyny zaburzenia erekcji, jak i ustalić możliwe metody leczenia.
Same zaburzenia erekcji, określane niekiedy impotencją, są traktowane jako czasowy (nawracający) lub stały brak zdolności tak do uzyskania, jak i utrzymania wzwodu. Utrudnia to lub całkowicie uniemożliwia odbywanie stosunków płciowych.
Produkty krwiopochodne wytwarzane z krwi lub jej składników wykorzystywane są w medycynie od ponad 30 lat z uwagi na zawartość substancji odpowiedzialnych za stymulację procesów naprawczych. Osocze bogatopłytkowe otrzymywane z krwi żylnej pacjenta, zawierające liczne czynniki wzrostu, które po aktywacji stymulują odbudowę komórkową, a tym samym prowadzą do regeneracji tkanek. W medycynie estetycznej zabiegi z wykorzystaniem PRP stosuje się od 2003 roku i dzięki wysokiej skuteczności potwierdzonej licznymi badaniami, zdobywają one coraz większe grono zwolenników.
Koszt zabiegu
1500 zł
Czas zabiegu
30 min
Liczba zabiegów
1 – 2
Obszar wykonania
ciała jamiste penisa
Dla kogo
mężczyźni
Widoczny efekt
po 4 – 7 dniach
Utrzymanie efektu
do 12 miesięcy
Rekonwalescencja
1 – 2 dni
Zaburzenia erekcji – Objawy
Obserwując objawy zaburzenia erekcji należy dokładnie ocenić, jakie może być ich podłoże. W przypadku trudności związanych z uzyskaniem i podtrzymanie wzwodu, które towarzyszą zmęczeniu czy też wynikają z przyjęcia, na przykład, alkoholu, zazwyczaj nie należy się nadmiernie przejmować takimi symptomami – są one naturalne i, o ile zdarzają się sporadycznie, nie stanowią większego powodu do zmartwień.
Inaczej wygląda kwestia objawów zaburzenia erekcji, które występują niespodziewanie u mężczyzny, który do tej pory takich problemów nie miał lub też mają one miejsce coraz częściej. W takim wypadku warto zwrócić uwagę na powtarzające się symptomy takie, jak na przykład:
- trudność w uzyskaniu lub utrzymaniu stanu wzwodu, pomimo odczuwania silnego podniecenia,
- bardzo mała ilość spermy towarzysząca wytryskowi lub też problem z ejakulacją,
- długi czas upływający do momentu osiągnięcia pełnego wzwodu,
- mniejsza ochota na seks lub jej całkowity brak.
Zaburzenia erekcji – Przyczyny
Wśród specjalistów panuje dość zgodne przekonanie, że zaburzenia erekcji nie powinny być traktowane jako odrębne schorzenie, a raczej wynik innego rodzaju chorób. Osiągnięcie erekcji wymaga współpracy ze strony wielu narządów i układów ludzkiego organizmu. Przede wszystkim trzeba w tym miejscu podkreślić znaczenie współdziałania na poziomie układu sercowo-naczyniowego, hormonalnego oraz nerwowego.
Wśród przyczyn zaburzenia erekcji można znaleźć zatem szereg bardzo różnorodnych czynników. Powodów tego rodzaju dysfunkcji seksualnych można upatrywać w:
- nieprawidłowym funkcjonowaniu układu hormonalnego – zazwyczaj należy w tym miejscu podkreślić problem ze zbyt niskim poziomem testosteronu, ale też z hormonami produkowanymi przez tarczycę,
- chorobach metabolicznych – takich, jak cukrzyca czy miażdżyca,
- przyjmowaniu niektórych leków – tutaj wymienić należy, przede wszystkim, leki stosowane w leczeniu depresji, bezsenności czy też związane z farmakoterapią regulującą ciśnienie krwi,
- czynnikach psychogennych – które stanowią dość szeroką kategorię przyczyn; choroby o podłożu psychicznym, czyli chociażby depresja czy nerwica mogą znacznie utrudniać osiąganie wzwodu, ponadto duży i przedłużający się stres oraz przemęczenie mogą prowadzić do nawracających objawów impotencji.
Przyczyn zaburzeń erekcji, jak widać, może być naprawdę sporo – do tych, które znajdują się powyżej, dodać można także, na przykład, przyjmowanie i nadużywanie używek (palenie papierosów, picie alkoholu), ale i różnego rodzaju infekcje urologiczne (także związane z przerostem prostaty) odbijać się mogą negatywnie na funkcjach seksualnych organizmu.
Opis zabiegu
Przygotowanie do zabiegu – konsultacja lekarska
Idea jest taka, że pobieramy max 10 ml krwi pacjenta (to naprawdę niewiele, mniej niż w trakcie standardowych badań) do odpowiedniej probówki z żelem separującym. Która to następnie jest umieszczana w wirówce a po 5 minutach uzyskujemy 7 ml złota – czyli płynnego osocza bogatopłytkowego. W tym czasie twój penis jest znieczulany specjalną maścią, a tak naprawdę jest to zbędne bo zwykle wiąże się to ze stresem “pierwszorazowego zabiegu” niż z prawdziwym bólem. Następnie wykonujemy 2 zastrzyki w ciała jamiste. Tak by czynniki wzrostu, białka I inne cenne substancje mogły zacząć swoje działanie. Czyli pobudzanie włókien kolagenowych, nowych połączeń nerwowych oraz naczyń krwionośnych. Skutkuje to zdecydowanie lepszym I mocniejszym odczuwaniem przyjemności już zaledwie po 2 tygodniach, a także mocniejszą kontrola “przedwczesnego wytrysku”.
Po zabiegu – nie ma żadnych widocznych skutków terapii
Zaburzenia erekcji – jakie badania należy wykonać na etapie diagnostyki?
Diagnozowanie zaburzeń erekcji wymaga odpowiedniego podejścia. Tak, jak sam problem dysfunkcji może być złożony, tak i proces jego diagnozowania może być związany z koniecznością przeprowadzenia wielu badań.
Identyfikacja przyczyn zaburzeń erekcji opiera się, w dużej mierze, na szczegółowym wywiadzie medycznym. Specjalista może pytać o sferę intymną, jednak Pacjent nie powinien obawiać się takiej rozmowy – udzielanie szczerych odpowiedzi ułatwia prawidłowe wystawienie diagnozy i wdrożenie, o ile będzie konieczne, prawidłowego leczenia. Konieczne jest także przedstawienie informacji na temat przyjmowanych aktualnie leków.
Wśród badań, które warto przeprowadzić w procesie diagnozowania zaburzeń erekcji, nie powinno zabraknąć badań laboratoryjnych. Lekarz zlecić może kontrolę poziomu cukru na czczo, jak i poziomu hemoglobiny glikowanej (przedstawiającej ogólny obraz glikemii z ostatnich kilku tygodni), wykonanie lipidogramu czy prób wątrobowych. Do tego konieczne jest oznaczenie poziomu poszczególnych hormonów – w szczególności testosteronu. Badania obrazowe, takie jak USG, może natomiast wykryć ewentualne nieprawidłowości w przepływie krwi.
Zalety
- Naturalna substancja,
- Bardzo szybki zabieg,
- Błyskawiczne efekty.
Efekty
- Silniejszy orgazm,
- Dłuższy czas „możliwości seksualnych”,
- Zwiększenie wrażliwości na stymulację i dotyk.
Zaburzenia erekcji – Leczenie impotencji
Leczenie zaburzeń erekcji możliwe jest dopiero w momencie ustalenia pewnej, konkretnej diagnozy. W zależności od przyczyny takiego stanu rzeczy, specjalista może zalecić do tego konsultację psychiatryczną (gdy na dysfunkcję wpływają czynniki psychogenne), urologiczną i seksuologiczną.
Niezbędne jest wyeliminowanie czynników mogących wpływać na występowanie zaburzeń – liczy się zarówno ograniczenie (a najlepiej zaprzestanie) przyjmowania używek, wprowadzenie zdrowej diety i aktywności fizycznej, a także, w określonych sytuacjach, stosowanie farmakoterapii. Ta ostatnia może być związana zarówno z leczeniem samej impotencji, za pomocą inhibitorów fosfodiesterazy-5, jak i terapią schorzeń wpływających na występowanie zaburzeń erekcji (farmakoterapia chorób układu sercowo-naczyniowego, cukrzycy itp.).
W klinice Estebelle oferujemy Pacjentom ponadto możliwość skorzystania z terapii zaburzeń erekcji z użyciem osocza bogatopłytkowego. Podanie preparatu w ciała jamiste penisa prowadzi do usprawnienia procesów związanych z odbudową naczyń krwionośnych i nerwowych. Sam zabieg jest natomiast przeprowadzany po podaniu miejscowego znieczulenia w postaci maści.
Nasi specjaliści zajmują się obecnie także testowaniem nowej metody, wykorzysującej działanie fali uderzeniowej w terapii zaburzeń erekcji. Na tę chwilę wyniki zdają się być obiecujące!