Wrastające i wkręcające paznokcie

Zabieg

WRASTAJĄCE I WKRĘCAJĄCE PAZNOKCIE

Wrastające i wkręcające paznokcie

Gdy paznokieć wrasta w skórę i uszkadza jej delikatna strukturę, powodując wrażliwość na dotyk, mamy do czynienia z wrastaniem paznokcia. Zazwyczaj towarzyszą mu nieestetyczne zaczerwienienie i ból podczas chodzenia, uniemożliwiający normalne funkcjonowanie, brak podjętej terapii prowadzi do zaostrzenia bólu i powstaniu ostrego stanu zapalnego.

Koszt zabiegu

150 – 200 zł / 50 – 80 zł kontrola

Czas zabiegu

30 – 60 min

Liczba zabiegów

5 – 8 (kontrola co 1 m-c)

Obszar wykonania

stopy

Dla kogo

kobiety i mężczyźni

Widoczny efekt

natychmiastowy

Utrzymanie efektu

Rekonwalescencja

zależny od problemu

Opis zabiegu

Przyczyny wrastania:   niewłaściwe obuwie: wysoki obcas, buty zbyt wąskie w palcach. Nieprawidłowe skracanie paznokci oraz wycinanie „boków” płytek. Nadmierna suchość lub potliwość skóry. Deformacje kostne. Uwarunkowania genetyczne oraz bardzo często nadawaga.

Klamry Ortonoksyjne to niezwykle skuteczna terapia przypominająca działanie aparatu ortodontycznego. Dzięki zastosowaniu klamer korygujących możemy przywrócić paznokciom prawidłowy kształt oraz uniemożliwić im ponowne wrastanie w skórę. Bezbolesna i nieinwazyjna ortonyksja przynosi trwałe i zadowalające efekty. Po aplikacji klamry ulga odczuwalna jest praktycznie od razu. Klamry nie przeszkadzają nam w codziennym funkcjonowaniu, można także swobodnie uprawiać sport. Czas terapii jest uzależniony jest od rodzaju schorzenia, wieku, nie bez znaczenia jest również czas jaki minął od pierwszych objawów. Niemniej jednak problem zostaje rozwiązany po kilku zabiegach. Należy przyjąć że okres leczenia wynosi od 4 do 8 miesięcy.

Efekty