Wizyta ginekologiczna

Zabieg

WIZYTA GINEKOLOGICZNA

Wizyta ginekologiczna

Pierwsza wizyta u ginekologa jak i każda kolejna często wiąże się ze strachem lub poczuciem wstydu. Warto jednak oswoić się z tą sytuacją ponieważ od tego jak często się badamy zależy nasze zdrowie.

Koszt zabiegu

od 250 zł

Czas zabiegu

30 min

Liczba zabiegów

1

Obszar wykonania

okolice intymne

Opis zabiegu

Na pierwszej wizycie lekarz zbierze dokładny wywiad na temat ogólnego stanu zdrowia, chorób przewlekłych i dotychczasowy wywiad położniczy. Następnie lekarz skupi się na dotychczasowych problemach pacjentki.

Po wstępnej rozmowie zaprosi pacjentkę na fotel ginekologiczny w celu badania. W naszej klinice badanie do którego pacjentka może się przygotować w specjalnie przeznaczonej i przygotowanej łazience przeprowadzone jest z zachowaniem pełnej intymności. Podczas badania ginekologicznego gabinet lekarski jest zamknięty aby pacjentka czuła się komfortowo.

Badanie przeprowadzone jest we wziernikach plastikowych specjalnie dobranych do rozmiarów pacjentki aby zminimalizować nieprzyjemne doznania. Lekarz ogląda i ocenia stan pochwy i tarczy szyjki macicy, rodzaj obecnej w drogach rodnych wydzieliny oraz pobrać odpowiedni materiał do badań. Po usunięciu wzierników lekarz bada pacjentkę palpacyjnie oceniając morfologię narządów rodnych.

Po dokładnym zbadaniu omawiane są wyniki badania, stawiana diagnoza, ewentualnie lekarz kieruje pacjentkę na dodatkowe badania umożliwiające postawienie trafnej diagnozy.

Podczas badania ginekologicznego lekarz wystawi receptę lub zwolnienie lekarskie, a następnie wyznaczy termin kontroli będzie taka konieczność.