Pedicure specjalistyczny

Zabieg

PEDICURE SPECJALISTYCZNY

Pedicure specjalistyczny

Pedicure specjalistyczny (leczniczy) z usunięciem modzeli. Mimo, że modzele są bezbolesnymi zmianami, nieleczone oprócz nieestetycznego wyglądu, z czasem mogą spowodować ból a także z powodu utraty elastyczności naskórka i powstałych pęknięć często są przyczyną zakażeń. Powstają na skutek obciążenia i permanentnego tarcia. Najczęstszymi przyczynami ich powstawania jest niewłaściwa pielęgnacja (zbyt częste usuwanie naskórka) deformacje kostne oraz nieodpowiednio dobrane obuwie. Rekomendujemy o wykonywanie zabiegu co 4-5 tygodni w zależności od potrzeb.

Koszt zabiegu

150 – 170 zł

Czas zabiegu

90 min

Liczba zabiegów

1

Obszar wykonania

stopy

Dla kogo

kobiety i mężczyźni

Widoczny efekt

natychmiastowy

Utrzymanie efektu

do 4 – 5 tygodni

Rekonwalescencja

bez rekonwalescencji

Opis zabiegu

1.Skrócenie i opracowanie paznokci
Paznokcie skracamy i opracowujemy odpowiednio dobranymi frezami oraz cęgami. Obcinanie paznokci samodzielnie, często kończy się bolesnymi problemami.

2. Przy pomocy kapturków ściernych oraz skalpela usuwamy modzele. Zabieg wykonywany jest na sucho gdyż pozwala nam to ocenić głębokość powstałych zmian. Zabieg dla pacjenta jest całkowicie bezbolesny. W fazie końcowej naskórek wygadzamy kapturkiem o odpowiedniej gradacji oraz polerką dzięki czemu możemy cieszyć się gładką skóra przez długi czas.

3. Oczyszczanie wałów okołopaznokciowych
Końcowe oczyszczenie wałów przy pomocy sondy podologicznej oraz opracowanie skórek.

4.Na koniec zabiegu wykonujemy odprężający peeling oraz kąpiel z dodatkiem relaksującej soli. W zależności od rodzaju skóry wmasowujemy odpowiedni preparat.