Jak zachować Twarz – wywiad z Dr N. Med. Agnieszką Nalewczyńską?

masz bruzdy?

Większość kobiet uważa, że obok zmarszczek to główny winowajca starszego wyglądu. Dlatego tak chętnie przychodzą do gabinetu na ich wypełnienie.Tymczasem problemem są zwykle zapadnięte okolice kości jarzmowej (tzw. dolina łez) i to ich od-budowa daje efekt odmłodzenia.

jesteś po wolumetrii?

Jeśli zabieg ten był wykonany z użyciem kwasu hialuronowego, należy unikać ujędrniania z radio frekwencją, która może spowodować jego rozpuszczenie. Nie dość, że nie zobaczysz wymarzonego efektu, to zauważysz wyraźne, i akurat w tej sytuacji niepożądane, wyszczuplenie twarzy.

masz melasmę?

W takim przypadku (nie dotyczy to zwykłych przebarwieni staraj się nie przegrzewać skóry. Laser? Tak, ale tylko pikosekundowy, który rozbija barwnik w skórze. Inne mogą ją uszkodzić i przy nieodpowiedniej pielęgnacji (niestosowaniu SPF) nasilić nieestetyczny problem.

masz słowiańską urodę?

Czyli owalną twarz o delikatnych rysach. Jeśli przemodelujesz ją, tak by mieć modną, mocno zarysowaną żuchwę w stylu Angeliny Jolie, będziesz dobrze wyglądać tylko z profilu. En face twoja buzia będzie szeroka i bardzo męska. Ten trend
sprawdza się wyłącznie w przypadku kobiet ze szczupłymi twarzami, potrzebujących objętości, ewentualnie u takich, u których wyciągnięcie brody wysmukla buzię.

twoja skora jest sucha i wiotka i masz, obrzęk wokół oczu?
W takiej sytuacji nie powinnaś korzystać z zabiegów z toksyną botulinową w okolicy dolnej powieki, np. usuwania kurzych łapek. Obrzęk tylko się nasili. Często tak się dzieje, gdy skóra jest wiotka i niedostatecznie nawilżona. Najpierw trzeba zagęścić ją mezoterapią, napiąć skin boosterami, a dopiero później użyć toksyny.

twoja cera jest naczyniowa?
Agresywne zabiegi mogące nasiać rumień, np. głęboko złuszczające, ablacyjne, nie są dla ciebie. Powinnaś też wiedzieć, że ignorowanie problemu naczynek (powszechne wśród kobiet korzystających z medycyny estetycznej) prowadzi do zmian krostkowi-grudkowych, czyli trądziku różowatego, który jest trudny do wyleczenia. W twoim przypadku potrzebny jest laser naczyniowy, który za-mknie rumień i zlikwiduje stany zapalne.