Czas na laser!

Czas na laser!

Po lecie często zostają nam niechciane pamiątki w postaci plam, przebarwień, rumienia i rozszerzonych naczynek. Co możemy z tym zrobić? Jest na to doskonała metoda – czyli laser! Już od wielu lat znane jest wszechstronne działanie laseroterapii , ale warto przypomnieć, na jakie problemy zadziała laser i kiedy warto z niego skorzystać.

Czym jest laser w kosmetologii?

Energia lasera jest bardzo skoncentrowana, dzięki temu łatwo można regulować wielkość naświetlanego obszaru. Urządzenie generuje światło o jednej długości fali , która jest monochromatyczna. 

Dobrym wyborem jest zastosowanie laserów frakcyjnych, czyli takich, które oddziałują nie na całej powierzchni tkanki poddawanej zabiegowi, a jedynie na pewnej jej części (w postaci punktów). Po miedzy tymi punktami znajduje się znaczną ilość zdrowej, nienaświetlonej tkanki. Niepoddana naświetleniu tkanka umożliwia uruchomienie naturalnych procesów regeneracyjnych. Dzięki temu dochodzi do ujędrnienia i lepszego napięcia skóry oraz widocznego wygładzenia zmarszczek i wyrównanie kolorytu skóry.

Wskazaniem do zastosowania takiego typu lasera są:

  • wyraźne objawy fotostarzenia się skóry,
  • widoczne, rozszerzone ujścia gruczołów łojowych,
  • zmarszczki, utrata jędrności skóry,
  • melasa, ostuda (duże przebarwienia na twarzy).

A może lampa IPL?

Stosowanie lampy IPL? To kolejna technologia, którą warto wybrać, by pozbyć się rumienia, zaczerwienienia, widocznych rozszerzonych naczynek krwionośnych czy też problemu skóry reaktywnej, która intensywnym czerwienieniem reaguje na różnice temperatur czy emocje.

W takiej sytuacji najlepiej wybrać impulsywne źródło światła (IPL), zaliczane do rodziny laserów, chociaż nie jest laserem w tradycyjnym tego słowa znaczeniu. Podobnie, jak laser, lampa IPL emituje wiązkę promieni świetlnych, które jednak nie są spójne i jednolite, a rozproszone i o różnej długości. Wąskopasmowe, pulsacyjne źródło światła 500-600nm wykorzystuje serię trzech filtrów, koncentrując światło w jednym zakresie.

Ta niespotykana dotąd technologia pozwala na efektywne i bezpieczne przeprowadzenie zabiegu u osób ze zmianami naczyniowymi i przebarwieniami. Taki zabieg i technologia są dedykowane dla osób, które borykają się z rumieniem, trądzikiem różowatym, chcą wyrównać koloryt skóry, pozbyć się przebarwień, zmian pigmentacyjnych i piegów.

Przeciwwskazania do laseroterapii

Kiedy nie możemy wykonać zabiegów laserowych ? Jakie są przeciwwskazania do laseroterapii?
Głównymi przeciwwskazaniami są: choroby nowotworowe, bielactwo, epilepsja, przerwana ciągłość skóry, ciąża, karmienie piersią, opalona skóra, nałożony samoopalacz i balsam z drobinkami, przyjmowane leki z określonej grupy, zioła fotouczulające, leki sterydowe (warto sprawdzić czy leki, które przyjmujemy, są światłouczuląjace).

Zawsze przed zabiegiem jest przeprowadzony dokładny wywiad, aby wykluczyć przeciwwskazania do zabiegu oraz dobrać odpowiednie technologię.